Prowadzisz niezdrowy tryb życia? Zrób coś z tym!

Siedzący, zautomatyzowany tryb życia i niezdrowa dieta to opis Twojego stylu życia? Czy wiesz, że żyjąc w taki sposób ryzykujesz utratą zdrowia, pogorszeniem się kondycji organizmu i złym samopoczuciem? Czas najwyższy coś zmienić.

Zdrowy tryb życia, czyli kilka słów o trendach

Po rozwiązania dietetyczne i trening typu „fitness” sięga coraz więcej osób. Wszystko za sprawą kampanii społecznych, które mają na celu poinformować społeczeństwo o konsekwencjach wynikających ze złego trybu życia, a tych jest naprawdę wiele.

Niezdrowy tryb życia może prowadzić między innymi do:

  • Otyłości/nadwagi
  • Nieprawidłowego rozwoju ciała
  • Osłabienia kondycji fizycznej
  • Nieustannego uczucia zmęczenia
  • Problemów ze snem
  • Niekorzystnego samopoczucia

Co zrobić, by zdrowo żyć?

Metamorfoza jest procesem niezwykle wymagającym. Niezbędna będzie samodyscyplina i zaangażowanie. Wszakże, niezdrowy tryb życia bywa znacznie wygodniejszy, przynajmniej na samym początku można odnieść takie wrażenie. Z czasem jednak przekonasz się, że korzyści płynące ze zdrowego trybu życia są na tyle duże, że warto.

Przede wszystkim musisz zacząć od zmiany odżywiania. Nawyki żywieniowe powinny być oparte o kilka podstawowych zasad, takich jak: 5-6 posiłków w ciągu dnia; regularne pory posiłków; pierwszy posiłek do godziny po przebudzeniu; ostatni posiłek maksymalnie trzy godziny przed snem. Jednocześnie musisz pamiętać o tym, by jakość posiłków była wysoka, a sama dieta pełnowartościowa i zbilansowana.

Kolejnym ważnym elementem jest aktywność fizyczna. Codzienny trening to absolutna konieczność. Trenuj minimum 30 minut dziennie, ze średnią intensywnością, a bardzo szybko przekonasz się o efektywności aktywności fizycznej.

Zadbaj również o takie elementy jak sen i relaks. Regeneracja fizyczna i psychiczna jest naprawdę bardzo ważna. Za jej sprawą, Twój organizm przywraca naturalne zdolności. Wpłyniesz tym samym na kondycję fizyczną i psychiczną organizmu. Według zaleceń minimalna dawka snu to 6 godzin na dobę, a relaksu 30-60 minut.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*