Jak poradzić sobie z bezsennością?

Według najnowszych szacunków, aż 30% Polaków boryka się z tzw. bezsennością. Problemy ze snem są uwarunkowane przez szereg różnych czynników. Dowiedz się jak radzić sobie z bezsennością.

Bezsenność i jej przyczyny
Wpływ na występowanie bezsenności może mieć wiele różnych czynników. Nie mniej jednak, w 90% przypadkach to my sami kształtujemy ten problem, poprzez nieodpowiedni styl życia, a mianowicie:

  • Niewłaściwe nawyki żywieniowe
  • Nadużywanie alkoholu
  • Palenie papierosów
  • Brak aktywności fizycznej
  • Brak relaksu w ciągu dnia
  • Zażywanie silnych leków
  • Nieregularny rytm dobowym
  • Niedostosowanie sypialni

Zmieniając tryb życia na zdrowszy można bardzo szybko i skutecznie wyeliminować bezsenność.

Jak leczyć bezsenność?
Poza wspomnianą już zmianą trybu życia, bezsenność można leczyć korzystając z rozmaitych środków farmakologicznych. Niestety, ich działanie może być uzależniające, czego konsekwencją będzie pogłębienie problemu w przyszłości.

Tzw. tabletki nasenne to preparaty, które umożliwiają szybkie zasypianie. Ich stosowanie to wygodna, ale niekoniecznie słuszna droga leczenia bezsenności. Wszakże, środki tego typu działają objawowo. Oznacza to, że bezsenność znika tylko i wyłącznie w trakcie kuracji tymi preparatami.

Nieco inaczej działają suplementy diety. Być może ich skuteczność jeśli chodzi o eliminacje objawów bezsenności jest mniejsza, ale z całą pewnością są efektywniejsze w przypadku trwałego zwalczania problemów ze snem. Oparte na naturalnych składnikach preparaty pozwalają wyeliminować problem raz na zawsze.

Problemy ze snem – konsekwencje
Skutki uboczne bezsenności mogą być naprawdę poważne. Poza skrajnym wyczerpaniem organizmu, może dojść do silnych bólów głowy, problemów z koncentracją, rozchwiania emocjonalnego, depresji.  Bezsenności nie można ignorować i lekceważyć. W przypadku wystąpienia należy natychmiastowo reagować, gdyż nieleczenie może pogłębiać problem.

Aby leczyć bezsenność należy udać się do psychologa lub psychiatry.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*