Pielęgnacja włosów farbowanych

Farbowanie włosów to jeden z procesów, które umożliwiają szybką metamorfozę. Jednocześnie jest niezwykle łatwe, a dostępność do farb – bardzo dobra. Praktycznie w doborze koloru na głowie nie ma żadnych ograniczeń. Producenci farb do włosów udostępniają całą paletę barw.

O ile samo farbowanie włosów jest proste, o tyle pielęgnacja jest nieco bardziej skomplikowana. Włosy farbowane wymagają innych zabiegów, aniżeli te naturalne. Wynika to z faktu, iż trzeba zadbać o trwałość farby i nie dopuścić do wypłukiwania się koloru. Poniżej prezentujemy pięć porad pielęgnacji włosów farbowanych.

Zakwaszanie (po procesie farbowania)

Niezwykle istotnym procesem pielęgnacyjnym przy włosach farbowanych jest zakwaszanie. O ile do większości farb dołączona jest odżywka o kwaśnym odczynie PH, o tyle w przypadku włosów z tendencjami do szybkiego wypłukiwania się, warto zastosować dodatkowe płukanki.

Olejowanie

Kolejną, bardzo ważną czynnością, która pomoże wydłużyć trwałość farby jest olejowanie. Warto zauważyć, że nieumiejętne olejowanie może skrócić trwałość, dlatego też istotne jest zaznajomienie się z tym procesem. Zalecane oleje: awokado, migdał, jojoba, winogrono.

Jeśli regularnie będziesz olejować włosy, kolor będzie trwały i intensywny.

Odżywianie

Odżywianie włosów farbowanych nieco różni się od odżywiania włosów o naturalnym kolorze. Przede wszystki odżywki i maski nie powinny zawierać protein, olejów (na tydzień przed farbowaniem), a także drożdży, które mogą przyczyniać się do szybszego wypłukiwania się koloru.

Mycie

Mycie włosów farbowanych powinno odbywać się przy użyciu detergentów o znacznie słabszym działaniu. Świetnym rozwiązaniem może być zastosowanie produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów u dzieci.

Silikonowanie

Tworzenie powłoki ochronnej (podobnie jak filtr UV) gwarantuje wolniejsze wypłukiwanie farby z włosów. Można stosować silikony w sprayu, a także tych w szamponach.

Jeśli będziesz stosować się do rad zamieszczonych powyżej – trwałość, intensywność Twojego nowego koloru będzie utrzymana na najwyższym poziomie. Nie zapominaj, że dobór konkretnej farby ma również duże znaczenie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*