Jak wyeliminować cellulit?

Cellulit to przypadłość skórna, która objawia się poprzez występowanie nierówności i grudek na udach oraz pośladkach. Niekiedy, obszar występowania obejmuje również przedramiona, plecy, brzuch oraz dekolt.

Cellulit to domena kobiet. Wszakże, jego obecność bardzo często wywoływana jest przez estrogeny – hormony żeńskie. Według szacunków, aż 98% sklasyfikowanych przypadków występowania cellulitu dotyczy właśnie kobiet.

Co przyczynia się do występowania cellulitu?

Cellulit kreowany jest głównie przez czynniki hormonalne, ale nie tylko. Wpływ na jego występowanie może mieć również:

Odżywianie – a właściwie – nieodpowiednie odżywianie. Dieta jest bardzo ważna dla kondycji naszej skóry. Zbyt bogata w tłuszcze, zbyt kaloryczna – może skutkować odkładaniem się zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej, co może skutkować cellulitem.

Brak ruchu – niepodejmowanie aktywności fizycznej może skutkować problemami układu krążeniowego. Tzw. siedzący tryb życia skutkuje nie tylko nadwagą i gorszą kondycją fizyczną ciała. Defektem towarzyszącym bardzo często jest właśnie cellulit.

Papierosy – palenie tytoniu powoduje wiele różnych dolegliwości. Jedną z nich jest tzw. skórka pomarańczowa. Wynika to z dostarczania szkodliwych substancji do organizmu.

Noszenie obcisłych ubrań – ucisk na skórę blokuje układ krążeniowy. Utrudnienia w przepływie krwi doprowadzają do zdeformowania tkanki znajdującej się w skórze właściwej.

Jak wyeliminować cellulit?

Eliminacja cellulitu to priorytet dla wielu kobiet. Panie pragną natychmiastowo pozbyć się tego defektu, gdyż ma on ogromny wpływ na ich atrakcyjność. Wszakże, gładka, pozbawiona nierówności i włosów skóra to jeden z podstawowych elementów kobiecej urody.

Cellulitu można się pozbyć między innymi poprzez zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej. Szczególną popularnością cieszą się zabiegi mikrodermabrazji, mezoterapii oraz peelingu chemicznego.

Tańszą alternatywą są kremy i maści na cellulit lub domowe receptury, a wśród nich peeling kawowy, peeling cukrowy i maseczka z owoców awokado.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*