Cellulit na brzuchu

Cellulit to defekt skórny, który może pojawiać się w wielu miejscach. Bardzo często lokuje się w okolicach brzucha, gdzie tkanka tłuszczowa ma szczególnie dobre warunki do odkładania się.

Przyczyny cellulitu

Na występowanie cellulitu wpływ ma wiele czynników. Najpopularniejsze (najczęściej występujące) to:

Hormony – zaburzenia w gospodarce hormonalnej i wydzielanie hormonu stresu (kortyzol), to jedna z głównych przyczyn występowania cellulitu. Ponadto, cellulit pojawia się także w wyniku zaburzeń w ilościach żeńskiego hormonu – estrogenu.

Kofeina – zbyt duża ilość spożywanej kawy w ciągu dnia może mieć wpływ na produkcję kortyzolu – hormonu, którego nadmiar w organizmie ma znamienny wpływ na powstawanie cellulitu.

Złe nawyki żywieniowe – ta kwestia jest bardzo często bagatelizowana. Liczne badania udowadniły, że złe nawyki żywieniowe mają bardzo duży wpływ na wszelkie defekty skórne, w tym cellulit.

Brak aktywności fizycznej – siedzący tryb życia wpływa na słabą kondycję organizmu, w tym także skóry, co kreauje doskonałe warunki dla cellulitu.

Genetyka – występowanie cellulitu może być uwarunkowane genetycznie.

Cellulit na brzuchu – jak się pozbyć?

Cellulit można usunąć na wiele różnych sposobów. Medycyna oferuje kilka rozwiązań, a największą skuteczność gwarantuję te najdroższe, które można zrealizować w gabinetach medycyny estetycznej. Zabiegi takie jak mezoterapia, mikrodermabrazja czy peeling chemiczny – od lat z powodzeniem pozwalają pozbyć się cellulitu z każdego miejsca na ciele.

Alternatywą dla drogich zabiegów są kremy na cellulit, które dostępne są zarówno w aptekach, jak i drogeriach. Wzbogacane minerałami środki przyjmują również formę peelingów i maseczek.

Wśród sposobów na cellulit nie sposób, nie wspomnieć o domowych przepisach, przekazywanych z pokolenia na pokolenia. Rozwiązania takie jak aloes, czy peeling kawowy do tej pory cieszą się wysoką popularnością. Wynika to między innymi ze skuteczności, która choć nie jest najwyższa, to z całą pewnością jest zadowalająca. Tym bardziej, że koszt domowych zabiegów to zazwyczaj maksymalnie kilka złotych.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*