Białe zęby bez wybielania

Twoim marzeniem jest śnieżnobiały uśmiech, ale nie masz zamiaru wydawać ogromnych pieniędzy na zabiegi wybielające? Poznaj najlepsze, domowe sposoby na poprawę wyglądu, barwę oraz higienę zębów.

Wbrew pozorom, korzystając ze sprawdzonych przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie, można naprawdę sporo zmienić. Niektóre z nich są nawet skuteczniejsze, aniżeli kosmetyki dostępne w drogeriach, czy aptekach.

Soda oczyszczona

Ten kto, choć raz skorzystał z sody oczyszczonej przy myciu zębów, wie jak silne ma ona właściwości. Wygląd zębów poprawia się znacząco, a sama barwa jest lepsza o nawet kilka tonacji (przy regularnym stosowaniu).

Sodę oczyszczoną wystarczy nasypać na szczoteczkę do zębów i rozpocząć proces mycia zębów. Nie należy jednak korzystać z tej metody zbyt często.

Nasiona z truskawki

Delikatne, małe nasiona znajdujące się na owocach truskawki mają niesamowitą zdolność do czyszczenia zębów z zanieczyszczeń. Truskawka staje się zatem świetnym narzędziem do pielęgnacji włosów.

Zabieg pielęgnacyjny jest banalny – wystarczy zjeść kilka truskawek wolno przeżuwając, by oczyścić zęby z zanieczyszczeń w trudno dostępnych miejscach. Niska kaloryczność tego pysznego owoca sprawia, że nie jest ona zagrożeniem dla Twojej wagi.

Sok z cytryny

Wykorzystanie soku z cytryny w pielęgnacji zębów i jamy ustnej jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Mająca właściwości rozjaśniające cytryna stanowi składnik wielu kosmetyków wybielających.

Cytrynę wystarczy obrać i rozpocząć konsumpcję, delikatnie przeżuwając. Dla osób o bardziej wrażliwych kubkach smakowych: sok z cytryny rozcieńczaj z wodą i wypłukuj intensywnie buzię. Zabieg można realizować przed każdym myciem zębów.

Jak widać – sposobów na domową pielęgnację zębów jest co najmniej kilka. Oczywiście, trudno spodziewać się takich rezultatów jak po profesjonalnych zabiegach, ale jest to ciekawa alternatywna, która w jakimś stopniu na pewno poprawi atrakcyjność i kondycję naszych zębów.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*