Jak leczyć zaburzenia erekcji?

1,5 milionów Polaków cierpi na zaburzenia erekcji. W większości są to mężczyźni w wieku powyżej 50 lat. Nie ma w tym nic dziwnego – zdolność seksualna maleje wraz z upływającymi latami życia. O tym, czy zaburzenia erekcji wystąpią decyduje kilka czynników. Mężczyzna ma ogromny wpływ na to, czy i w jakim stopniu będzie borykał się z zaburzeniami sprawności seksualnej.

Zaburzenia erekcji – czy można im zapobiec?

Zaburzenia erekcji to przypadłość, której ryzyko wystąpienia można znacząco ograniczyć. Im szybciej rozpoczniemy profilaktyczne działania, tym wieksza szansa na utrzymanie pełnej sprawności przez całe życie. O co musi zadbać mężczyzna?

Odżywianie – to w jaki sposób odżywiamy nasz organizm, odziałuje na ogólną sprawność i zdrowie, w tym takżde sprawność seksualną. Przede wszystkim, należy jeść zdrowo i pełnowartościowo. Unikać tłuszczów i innych produktów bogatych w cholesterol. To właśnie ten związek w szczególności przyczynia się do zaburzeń erekcji.

Aktywność fizyczna – o tym, że „sport to zdrowie” przekonuje wielu. My także! Wszak, regularne uprawianie aktywności fizycznej zapobiega otyłości, miażdżycy oraz nadciśnieniu – każda z tych przypadłości to dobre tło dla zaburzeń erekcji.

Papierosy – dowiedziono, że nałogowe palenie papierosów wpływa na impotencję. Problemy z zaburzeniami erekcji pojawiają się u palaczy znacznie częściej i wcześniej.

Alkohol – nadmierne spożywanie alkoholu może znacząco ograniczyć naszą sprawność seksualną. Oczywiście, nie oznacza to, że należy całkowicie zrezygnować z piwa i innych trunków. Wystarczy po prostu „nie przesadzać”.

Dodatkowa suplementacja – dodatkowe środki takie jak guarana, żeń-szeń czy korzeń maki to produkty o dobroczynnych właściwościach, które można stosować zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce zaburzeń erekcji.

Sen – wysypianie się jest niezwykle ważne. Wpływa bowiem na produkcję testosteronu. Należy spać minimum 6, a maksimum 8 godzin.

Warto pamiętać, że leczenie zaburzeń erekcji powinno być prowadzone w oparciu o konsultację ze specjalistą.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*