Jak schudnąć? ABC odchudzania.

XXI wiek to nie tylko postęp cywilizacyjny, ale także narastający problem nadwagi i otyłości. Wzrost ilości osób borykających się z nadmiarem zbędnych kilogramów jest zatrważający. Na przestrzenii ostatnich trzydziestu lat, liczba ludzi, którzy mają nadwagę podwoiła się.

Niewątpliwie do takiego stanu rzeczy przyczynia się coraz bardziej zautomatyzowany tryb życia (notabene wynikający z postępu cywilizacyjnego) oraz nieodpowiednie odżywianie. Czy można temu zapobiec? Co zrobić, aby zgubić zbędną tkankę tłuszczową?

ABC Odchudzania

O tym jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej napisano już dziesiątki różnych artykułów. Wiele z nich ma charakter promocyjny. Złote środki na odchudzanie, rewolucyjne formuły… i tak dalej, i tak dalej. Niestety, niewiele ma to wspólnego z prawdą.
Odchudzanie to banalny temat, który można uwzględnić w dwóch słowach: trening oraz dieta. Naprawdę, nie potrzeba rewolucyjnych suplementów, aby schudnąć. Wszystko jednak zależy od naszego zaangażowania i samodyscypliny.

Dieta odchudzająca – jaka?

W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiedni jadłospis. Przede wszystkim, należy korzystać ze zbilansowanych, pełnowartościowych i zdrowych produktów. Należy bezwzględnie unikać wszelkiego rodzaju diet głodówkowych. To rozwiązanie, które daje chwilowe efekty.

Dieta musi składać się z małych posiłków, ale podawanych znacznie częściej (dietetycy zalecają sześć posiłków na dobę).

Trening odchudzający – jaki?

Ruch stanowi podstawę dla procesu spalania tkanki tłuszczowej, albowiem to właśnie wtedy generujemy zwiększone zapotrzebowanie na energię i zmuszamy organizm do skorzystania z materiału zapasowego w postaci tłuszczu.

Zaleca się realizować trening aerobowy, tj: bieganie, jazdę na rowerze, pływanie. Należy przy tym pamiętać, że czas treningu nie powinien być krótszy niż kilkadziesiąt minut. Według badań, dopiero po dwudziestu-trzydziestu minutach organizm sięga po materiał zapasowy.

Pamiętaj: odchudzanie to przede wszystkim zaangażowanie. Im bardziej zdyscyplinowany będziesz w procesach odchudzania, tym lepsze rezultaty osiągniesz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*