Jak schudnąć 6 kg?

Uciekasz wzrokiem widząc swoje lustrzane odbicie? Nie jesteś zadowolona ze swojej figury i pragniesz to zmienić? Zima to najlepszy czas na sylwetkowe metamorfozy. Zacznij już dziś.

Nie ma na co czekać. Czasu do okresu letniego coraz mniej, a 6 kilogramów nadwagi to całkiem sporo, nieprawdaż? Zapraszamy do dalszej lektury tego artykułu celem poznania rad i sugestii dotyczących odchudzania. Dowiedz się jak robić to skutecznie i szybko.

Jak schudnąć 6 kg?

Wbrew temu co widzisz w lustrze – sześć kilogramów nadwagi to naprawdę niewiele. W najlepszym przypadku takiej nadwagi można się pozbyć nawet w 2-3 miesiące. Wszystko zależy od intensywności naszych treningów i skrupulatności w realizacji planu dietetycznego.

Odchudzanie to proces przy którym niezwykle istotne są takie elementy jak determinacja, motywacja i zaangażowanie. Wymaga systematycznej, skrupulatnej realizacji założeń. Dlatego też, niezwykle ważnym elementem jest przygotowanie mentalne.

Założenia dietetyczne

Jak powinien wyglądać jadłospis na odchudzanie? Przede wszystkim należy zadbać by bilans wartości odżywczych i kalorii był odpowiedni dla danej osoby. W zależności od tego jaki wysiłek dzienny podejmujesz, ile ważysz i ile masz wzrostu – powinnaś określić zapotrzebowanie organizmu.

Następnie należy ułożyć dietę (minimum 5-6 posiłków) w oparciu o produkty zawierające węglowodany złożone (pełnoziarniste pieczywo, grube kasze itd), pełnowartościowe białko (ryby, chude mięso itd) oraz zdrowe tłuszcze.

Założenia treningowe

Jak powinien wyglądać trening na odchudznaie? Przede wszystkim należy zadbać, by plan treningowy opierał się na ćwiczeniach typu bieganie, jazda na rowerze lub pływanie. Pragniemy zauważyć, że trening powinien trwać minimum 40 minut, a obciążenie z każdym treningiem powinno wzrastać (organizm musi być stymulowany do coraz większego wysiłku).

Warto wspomnieć, że niezwykle istotna jest systematyczność. Aby uniknąć „zakwasów” należy trenować regularnie, bez większych przerw.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*