Jak przyśpieszyć trawienie?

Na Twoim ciele pojawiają się pierwsze oznaki nadwagi? To znak, że musisz zmienić swój tryb życia na zdrowszy i bardziej zbilansowany. Jak to zrobić?

Bardzo często praktykowanym pomysłem jest poprawa pracy układu trawiennego, a konkretniej – przyśpieszenie metabolizmu. W dzisiejszej publikacji pragniemy odpowiedzieć na pytanie – jak przyśpieszyć trawienie?

Bądź regularny!

Regularność jest niezwykle ważnym elementem pracy każdego narządu wewnętrznego. Jeśli pozwolimy naszemu organizmowi zrozumieć nasz tryb życia, to będzie mu łatwiej dostosować swoją pracę.

Dowiedz się co jesz!

Nie można ślepo podążać za modą. Wiedza na temat tego, co jesz jest niezwykle ważna. Wszak, zdecydowanie łatwiej jest nam wówczas powstrzymać się od pokus. Mając świadomość jak bardzo kaloryczna jest czekolada, z łatwością z niej zrezygnujemy.

Bądź aktywny!

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na pracę i funkcjonowanie naszego organizmu. Bezpośrednio oddziałuje na generowanie zapotrzebowania energetycznego, co skutkuje spalaniem tkanki tłuszczowej. Ponadto, pozytywnie wpływa na wydalanie toksyn z organizmu oraz ukrwienie.

Pij dostateczną ilość wody!

Organizm człowieka w większości składa się z wody. Minimalne dzienne spożycie płynów powinno oscylować w granicach 3 litrów. Jej spożycie – ułatwia trawienie, przyśpiesza detoksację organizmu oraz wydalanie złogów tłuszczu.

Wysypiaj się!

Podczas snu zachodzą reakcje regeneracyjne. Ciało powinno odpoczywać i nie być zmuszane do procesów trawiennych, dlatego też ostatni posiłek zaleca się jeść nie później, niż 2 godziny przed snem. Warto przy tym zauważyć, że ilość materiału energetycznego (węglowodanów) w kolacji powinna być ograniczona do minimum.

Uzupełniaj dietę suplementami!

Suplementy w diecie są niezwykle ważnym elementem. Uzupełnienie jadłospisu błonnikiem lub kwasem chlorogenowym może skutkować między innymi poprawą szybkości trawienia. Warto również przy tym zauważyć, że suplementy diety mogą uczynić jadłospis pełnowartościowym.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*